1. W dzisiejsze (niedzielne) popołudnie zapraszamy na Przegląd Piosenki Maryjnej do naszego Sanktuarium. Początek o 17.00.

2. Święto Nawiedzenia NMP obchodzić będziemy w poniedziałek. Msze św. o 9.00, 17.00 i 18.00.

3. Na Mszę świętą w intencji Kapłanów obchodzących 34 rocznicę święceń zapraszamy Parafian w poniedziałek o 9.00. Przybędą księża – koledzy proboszcza z pięciu diecezji, Którzy przyjęli święcenia kapłańskie w 1987 roku, aby wspólnie – przed obrazem Matki Bożej Lubaskiej – dziękować Bogu za dar kapłaństwa i prosić o dalszą opiekę.

4. Nabożeństwa majowe do poniedziałku o 20.15.

5. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki we wtorek o 16.30 przy kościele.

6. Od wtorku odprawiamy nabożeństwa czerwcowe o 20.20 w łączności z Różańcem i Apelem Jasnogórskim.

7. Krąg biblijny we wtorek po Mszy św. o 18.00 w kościele.

8. Uroczystość Bożego Ciała będziemy obchodzić w czwartek, 3 czerwca. Jeśli będzie stosowna pogoda Msze św. o 9.30 i 11.30 zostaną odprawione na placu koronacyjnym, procesja do czterech ołtarzy przejdzie tradycyjną trasą do figury Serca Pana Jezusa przy ul. Wiejskiej i z powrotem. Do udziału zachęcamy dzieci I Komunijne w albach. Należy zachować obowiązujące normy sanitarne tzn. dystans 1,5 m i zakryte maseczką usta i nos. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy i trasy procesji, udekorowanie domostw.

9. W dniach oktawy Bożego Ciała – codziennie o 18.00 (w niedzielę o 11.30) odprawiać będziemy uroczyste Eucharystie z procesjami eucharystycznymi. Słowo Boże będzie głosił Ojciec Bonifacy – franciszkanin z Poznania – do niedawna posługujący w Ziemi Świętej.

10. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII i VII zapraszamy na nabożeństwo pokutne i spowiedź w piątek, 4 czerwca o 19.30.

11. Msza św. wynagradzająca Niep. Sercu NMP z Różańcem w sobotę o 9.00.

12. Próba scholi w sobotę o 12.00.

13. Wielkopolska Policja zwraca się z apelem do Seniorów o ostrożność wobec oszustów podszywających się pod policjantów, pracowników Poczty Polskiej czy osoby dokonujące dezynfekcji w celu dostania się do mieszkania, kradzieży, wyłudzenia pieniędzy czy dostępu do konta bankowego. Nigdy nie należy takim osobom przekazywać danych, pieniędzy czy kosztowności. Wobec takich sytuacji Policja prosi o kontakt pod tel. 112 i zgłoszenie każdego takiego przypadku. Bądźmy ostrożni i roztropni.

14. Polecamy prasę religijną. Do Przewodnika dołączony jest modlitewnik „5 minut z Bogiem”. U ministrantów do nabycia najnowszy numer „Z Krasnego Wzgórza”.

15. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Hieronim Wójcik (l. 81) z Lubasza i śp. Zbigniew Zieliński (l. 47) z Goraja. Wieczny odpoczynek…