1. Odpowiadając na apel Księdza Arcybiskupa Metropolity, dziś wychodząc z kościoła, naszymi dobrowolnymi ofiarami, składanymi do puszek Caritas pragniemy wesprzeć poszkodowanych w nawałnicach na terenie naszego kraju. Za ofiary serdeczne „Bóg zapłać”!

2. Ksiądz Arcybiskup, apeluje także do wiernych, w imię odpowiedzialności za siebie i innych, o skorzystanie z możliwości zaszczepienia się przeciw wirusowi Covid – 19. Nadejście czwartej fali pandemii jest bardzo realne, powszechne zaś szczepienia zmniejszają ryzyko poważnego przebiegu choroby i śmierci.

3. Pozostały cztery tygodnie do planowanego terminu Nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii. Dziękujemy sołtysom i osobom, dzięki którym, zaproszenia z szczegółowym programem docierają do naszych mieszkań i domów.

4. Ze względów bezpieczeństwa zdemontowaliśmy stary krzyż misyjny, który groził zawaleniem. Ufamy, że wkrótce postawimy – dzięki życzliwej pomocy Parafian – nowy krzyż.

5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do włączenia się w akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Będziemy zbierać przybory szkolne dla dzieci na Białorusi.

6. Po Mszy św. zapraszamy kierowców na poświęcenie pojazdów mechanicznych. Kapłan będzie błogosławił samochody, motocykle i rowery na ulicy Kościelnej, na wysokości dzwonnicy. Na pamiątkę prosimy zabrać kartę z modlitwą kierowcy i oświadczeniem katolika.

7. Polecamy prasę religijną. Z Przewodnikiem Katolickim modlitewnik „5 minut z Bogiem”. W naszym parafialnym kiosku można nabyć dekoracje na okna, proporczyki i flagi do dekoracji domów i trasy podczas Nawiedzenia.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Piotr Woś (l. 44) z Lubasza, śp. Zbigniew Jahns (l. 61) z Lubasza oraz śp. Piotr Pertek (l. 66) z Czarnkowa. Wieczny odpoczynek…