1. Pozostały trzy tygodnie do planowanego terminu Nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii. Przygotujmy nasze domy i nasze serca.

2. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do włączenia się w akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Będziemy zbierać przybory szkolne dla dzieci na Białorusi. Kosz na przybory wystawiony jest przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego.

3. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od 17.00. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Komunikaty dla kandydatów do bierzmowania : po Mszach świętych można odbierać karty pracy na sierpień, okazja do spowiedzi św. codziennie w czasie Różańca o 20.30.

5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ojca Pawła – Oblata Maryi Niepokalanej. Będzie głosił słowo Boże, a po nabożeństwach rozprowadzał kalendarze misyjne z których dochód przeznaczony jest na dzieła ewangelizacyjne Zgromadzenia.

6. Urząd Gminy w Lubaszu informuje, że w sobotę, 7 sierpnia od 9.00 czynny będzie Mobilny Punkt Szczepień w pracowni na terenie ośrodka wypoczynkowego w Lubaszu nad jeziorem. Wszystkich chętnych zapraszamy bez konieczności wcześniejszego zapisania się. Dostępne będą wszelkie rodzaje szczepionek – do wyboru.

7. Polecamy prasę religijną. W naszym parafialnym kiosku można nabyć dekoracje na okna, proporczyki i flagi do dekoracji domów i trasy podczas Nawiedzenia. Jest czynny po Msza św. w niedziele oraz dodatkowo – w środy rano i wieczorem po Nowennie.

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Wiktor Sikora (l. 99) z Lubasza. Wieczny odpoczynek…