1. Dziękujemy Ojcu Pawłowi – Oblatowi Maryi Niepokalanej – za słowo Boże, polecamy modlitwie i ofiarności Parafian i zachęcamy do nabywania kalendarzy misyjnych na rok 2022. Dochód przeznaczony jest na cele ewangelizacyjne.

2. Już za dwa tygodnie Nawiedzenie Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej. Obraz przybędzie do nas w niedzielę z Parafii Gulcz przez Ciszkowo, Bzowo, Stajkowo. W poniedziałek uda się do Parafii Boruszyn przez Sławno, Prusinowo i Jędrzejewo. Na chwilę kaplica – samochód, przewożąca obraz, zatrzyma się przy figurach w wymienionych wioskach. Mieszkańców zapraszamy pod figury a przede wszystkim zachęcamy do udekorowania – na ile to możliwe – trasy przejazdu i domostw. Wszystkie wioski – także te przez które nie będzie przejeżdżał obraz – zachęcamy do odświętnego udekorowania domów.

3. Odpowiadając na pytania rodzin i osób przygotowujących dywan kwiatowy na Nawiedzenie informujemy, aby kompozycje nie zawierały elementów religijnych – będzie po nich przechodzić niesiony Obraz. Można posłużyć się ornamentami geometrycznymi, roślinnymi i z nich ułożyć kompozycje, podobnie jak ma to miejsce na zwykłym dywanie.

4. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w czwartek po Mszy św. około 18.30.

5. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy 13 sierpnia – w piątek, do kościoła w łączności z różańcem o 20.20.

6. Przybory szkolne w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów” dla dzieci na Białorusi można składać do przyszłej niedzieli.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i zbóż.

8. Towarzystwo Seniorów „Słoneczko” zaprasza miłośników piosenek żołnierskich i patriotycznych na VIII spotkanie plenerowe w ogródku probostwa – w niedzielę 15 sierpnia o 17.00. Szczegóły na plakatach.

9. Polecamy prasę religijną. W naszym parafialnym kiosku można nabyć dekoracje na okna, proporczyki i flagi do dekoracji domów i trasy podczas Nawiedzenia. Jest czynny po Mszach św. w niedziele oraz dodatkowo – w środy rano i wieczorem po Nowennie. Stali odbiorcy miesięcznika „Tota Tua” mogą odebrać najnowszy numer w zakrystii.

10. W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana: śp. Magdalena Pepke (l. 36) z Miłkowa, śp. Ilona Skwierczyńska (l. 82) z Wronek (pochodząca z Lubasza – jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14.00) oraz śp. Stanisława Warczygłowa (l. 73) z Lubasza pogrzeb odbędzie się w Czarnkowie. Wieczny odpoczynek…