1. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Można skorzystać z wiązanek przygotowanych przez Parafialny Zespół Caritas – składając dobrowolną ofiarę na cele charytatywne.

2. W niedzielne popołudnie, o 17.00 zapraszamy – wraz z Towarzystwem Seniorów „Słoneczko” do ogródka probostwa na wspólny śpiew pieśni patriotycznych i żołnierskich.

3. Wieczorny Różaniec rozpoczynamy o 20.15. Od dziś zapraszamy osoby, które dokonały osobistego aktu oddania (33 dniowego), aby odnowić swoje zawierzenie, modlitwa potrwa do 22 sierpnia.

4. Zakończyły się prace renowacyjno – konserwatorskie przy ołtarzu św. Wawrzyńca. Zachęcamy do obejrzenia ich efektu.

5. Spotkania dla bierzmowanych: grupa piłkarska – wtorek, rowerowa – środa, teatralna – czwartek i kulinarna w piątek – zawsze o 19.00. Obecność obowiązkowa.

6. Rozpoczęliśmy ostateczne przygotowania związane z Nawiedzeniem: przypominają nam o tym banery, rozwieszono w Lubaszu flagi narodowe, kościelne i maryjne. Zachęcamy już teraz do dekoracji domów i ulic – niech będzie to świadectwo naszej wiary i miłości do Matki Najświętszej.

7. Rodziny i osoby, które przygotowują dywan kwiatowy zapraszamy w przyszłą niedzielę o 13.00, przed świątynię, w celu ostatecznego montażu.

8. Za tydzień, w niedzielę rozpocznie się Nawiedzenie Matki Bożej Częstochowskiej w Ikonie Jasnogórskiej. Peregrynujący Obraz powitamy przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Wiejskiej. Spotkamy się tam o 17.00, by w modlitwie oczekiwać na przybycie samochodu – kaplicy. W uroczystej procesji przeniesiemy Ikonę na plac koronacyjny, gdzie po powitaniu zostanie odprawiona koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Grzegorza Balcerka w intencji parafii. Po liturgii procesja z obrazem uda się do kościoła. Zatrzyma się w drzwiach świątyni, gdzie zostanie poświęcony nowy krzyż misyjny. Dalsza część nawiedzenia będzie odbywać się w kościele. Na Różaniec zapraszamy na 20.00, Apel Jasnogórski o 21.00, Pasterka Maryjna o 24.00 z udziałem kapłanów pochodzących z parafii i wcześniej posługujących oraz sióstr zakonnych. Czuwanie modlitewne trwać będzie całą noc według planu, który przekazaliśmy rodzinom.

9. W poniedziałek przed południem Msze św. jak w niedzielę: w intencji seniorów i chorych z sakramentem namaszczenia o 7.30, w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli o 9.30, dla rodzin z małymi dziećmi Eucharystia o 11.30. Po południu czuwanie kolejnych grup według programu, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Pożegnanie obrazu odbędzie się podczas Mszy św. o 15.30, później Obraz uda się do parafii Boruszyn.

10. Wieczorne Msze święte w czasie Nawiedzenia w dekanacie czarnkowskim (do 1 września włącznie, od poniedziałku do piątku będą odprawiane w naszym kościele o 15.30. Później kapłani udają się na Nawiedzenie do innych parafii.

11. Kiosk parafialny poleca jak zwykle prasę katolicką oraz wszelkie ozdoby do dekoracji domostw i trasy.

12. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Krzysztof Mula (l. 52) z Czarnkowa – pochodzący z Lubasza. Wieczny odpoczynek…