• 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 1. Jesteśmy już po dniu Nawiedzenia Ikony MB Częstochowskiej. Trwa ono w naszym dekanacie: w niedzielę w Ryczywole, w poniedziałek w Połajewie, we wtorek w Czarnkowie na osiedlu, w środę ostatnie Nawiedzenie w Parafii św. Marii Magdaleny. Skorzystajmy z bliskości Obrazu, aby pokłonić się Matce Bożej, spojrzeć Jej w oczy i porozmawiać…

 2. Do środy Msze św. po południu o 15.30. Od czwartku powracamy do stałego, dawnego porządku nabożeństw – także do Mszy św. o 17.00.

 3. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dodatkowo w czwartek i piątek od 16.00. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę o 9.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z różańcem.

 4. Wznawiamy comiesięczne odwiedziny chorych z posługą kapłańską: spowiedzią i Komunią świętą w pierwsze soboty miesiąca. Kto sobie życzy odwiedzin księdza -niech to zgłosi, ktoś z bliskich, w zakrystii po nabożeństwach lub SMS-em na numer komórkowy proboszcza - do czwartku włącznie.

 5. Kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkania przygotowawcze: w środę 1 września o 15.30 (Msza św. i spotkanie) oraz w niedzielę o 16.00 (także Msza św. i spotkanie) – prosimy na nie kandydatów wraz z rodzicami i świadkami.

 6. Młodzież zapraszamy na spotkanie „Boży Melex” w piątek na wspólną modlitwę i integrację o 19.00.

 7. Nieustanny Różaniec w naszej parafii w sobotę, 4 września.

 8. Dzieci Maryi – spotkanie w sobotę o 10.00, ministranci o 11.00, schola o 12.00.

 9. Zachęcamy do uczestnictwa w Koronce do Miłosierdzia Bożego o 15.00 i modlitwie różańcowej o 20.20 - codziennie w kościele.

 10. Polecamy prasę religijną. Ministranci rozdają przed kościołem po nabożeństwach ulotki z programem tegorocznego odpustu, który rozpoczniemy 8 września.

 11. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Władysław Zwierzchlewski (l. 67) z Bzowa. Jego pogrzeb odbył się w Gulczu. Wieczny odpoczynek…

ks. Maciej Grześ - proboszcz