1. Ostatnie spotkanie dla bierzmowanych: w niedzielę o 16.00 Msza św. i instrukcja liturgiczna z świadkiem i rodzicami.

2. Zbliża się Wielki Odpust Narodzenia NMP. Pragniemy w tym roku przeżyć ten czas jako dziękczynienie Bogu i Matce Najświętszej za łaski Nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej.

3. Uroczystości rozpoczniemy w dniu liturgicznego święta Narodzenia NMP w najbliższą środę o 18.00 Nowenną i Mszą św. w intencji służb mundurowych: leśników, policjantów, strażaków i myśliwych.

4. Wieczorem o 19.30 wystąpi z koncertem na placu koronacyjnym „Eleni”. Organizatorem koncertu jest Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie z Panem Janem Pertkiem oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu z Panem Szymonem Szwedem na czele. W imieniu organizatorów serdecznie wszystkich zapraszamy – wstęp wolny. Artystki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać ani reklamować Jej talentu.

5. W czwartek – równolegle z odpustem – odbędzie się wizytacja kanoniczna parafii. Gościć będziemy ks. biskupa Grzegorza Balcerka, który będzie głosił słowo Boże dla dzieci i młodzieży przed południem, a wieczorem o 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania. Spotka się także z nauczycielami oraz katechetkami.

6. W piątek o 11.30 naszymi Gośćmi będą Księża Seniorzy z Domu Księży Emerytów w Poznaniu, wieczorem o 18.00 pielgrzymka Rodzin Szafarskich.

7. W sobotę Msza św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o 9.30, Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca o 11.30. Od południa trwać będzie Pielgrzymka Dzieci Maryi – uczestniczyć będzie we Mszy św. o 16.00.

8. W ostatnim dniu odpustu – w niedzielę: Msza św. w intencji Ojczyzny o 7.30, w intencji rolników z błogosławieństwem ziarna siewnego o 9.30, uroczysta Suma Odpustowa w intencji Rodzin, Pielgrzymów i Parafian o 11.30. Msza św. dziękczynna za łaski czasu odpustu o 16.00.

9. Codziennie w czasie odpustu Godzinki o 9.00 (niedziela o 7.00), Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00, Różaniec o 20.25. Okazja do spowiedzi świętej od czwartku od 15.00.

10. Szczegółowy plan odpustu jest wywieszony na afiszach a także na ulotkach, które można odebrać od ministrantów po nabożeństwach oraz w zakrystii. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy do udziału w uroczystościach.

11. Kandydaci do bierzmowania z klas VII i VIII rozpoczynają swoje przygotowania od Mszy św. odpustowej w niedzielę 12 września o 11.30. Prosimy o przybycie kandydatów z całymi rodzinami.

12. W przyszłą niedzielę, 12 września, będzie czynny punkt szczepień w domku za dzwonnicą w godzinach 10.00 – 14.00. Zachęcamy do skorzystania w tym szczególnym dniu.

13. Polecamy prasę religijną. W kiosku do nabycia książka o Księdzu Kardynale Stefanie Wyszyńskim, który za tydzień będzie beatyfikowany w Warszawie. Można w kiosku odbierać zamówione płyty z nagraniami Nawiedzenia. W zakrystii do odbioru kolejny numer Tota Tua. Ministranci rozprowadzają najnowszy numer „Z Krasnego Wzgórza” z obszernym sprawozdaniem z Nawiedzenia.

14. Sołtysi poszczególnych wiosek mogą odebrać w zakrystii afisze z programem Odpustu do wywieszenia.

15. Przed tygodniem między innymi dziękowaliśmy Panu Janowi za obsługę foto – video Nawiedzenia. Dziś możemy w gablotach przed kościołem obejrzeć jego fotografie oraz nabyć płyty DVD z zapisem poszczególnych uroczystości z dnia Nawiedzenia.

16. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Siedlecki (l. 67) z Sokołowa i śp. Andrzej Szmet (l. 63) z Nowiny. Wieczny odpoczynek…