• 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 1. Nasza parafia włącza się w coroczną akcję modlitewną „Koronka na ulicach miast świata”. Zapraszamy w środę, 29 września o 15.00 na skrzyżowanie ulic Chrobrego i Szkolnej do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego. Codziennie Koronka jest też odmawiana w kościele.

 2. Krąg biblijny we wtorek po Mszy św. o 18.00.

 3. Od piątku, 1 października zapraszamy każdego dnia na Nabożeństwa Różańcowe. Cząstkę Różańca będziemy odmawiać przed Najświętszym Sakramentem w październiku codziennie o 20.20 (podobnie jak dotychczas). Nabożeństwa z modlitwą różańcową dla dzieci razem z Babciami i Dziadkami we wtorki, środy i piątki o 16.15. Bardzo prosimy Babcie i Dziadków, aby przyprowadzili do świątyni swoje wnuki i razem trwali na modlitwie do której tak bardzo zachęca nas Matka Boża.

 4. W najbliższym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od 16.00. W tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowania także codziennie podczas Różańca o 20.30.

 5. W sobotę przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Dziewczynki prosimy o przebranie się za aniołki, chłopców zachęcamy do przebrania się za św. Franciszka w przyszłą niedzielę na godz. 11.30.

 6. Kandydatów do bierzmowania tzn. uczniów klas VII i VIII zapraszamy na Mszę św. w piątek o 18.00, pozostałe dzieci zapraszamy na Mszę św. w piątek o 17.00.

 7. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży „Boży Meleks” w piątek o 19.00.

 8. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP zostanie odprawiona w sobotę o 9.00.

 9. Próba scholi w sobotę o 12.00.

 10. Kapłani odwiedzą chorych w ich domach w sobotę: ks. Robert od 8.00, Proboszcz od 10.00, według listy z ubiegłego miesiąca. Dodatkowych chorych można zgłaszać do piątku.

 11. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. w przyszłą niedzielę o 16.00. Po Mszy św. konferencja.

 12. Praktykę duszpastersko – katechetyczną kończy w naszej parafii ks. kleryk Adrian Paczkowski. Bardzo dziękujemy za codzienną posługę – szczególnie podczas Odpustu. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki MBLKR na czas formacji seminaryjnej, studiów oraz przygotowania do przyjęcia sakramentu kapłaństwa poprzez diakonat i prezbiterat. Już dziś zapraszamy do Lubasza z Mszą św. po święceniach.

 13. Polecamy prasę religijną. Z Przewodnikiem modlitewnik „5 minut z Bogiem”.

ks. Maciej Grześ – proboszcz