1. W liturgii tygodnia wspominamy:
    - w poniedziałek  – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
2. Przeżywamy nasze parafialne wielkopostne rekolekcje. Nauki rekolekcyjne  głoszone są dzisiaj na wszystkich Mszach św. oraz w poniedziałek i we wtorek na Eucharystiach o 17.00 i 18.00.
3. W dniu dzisiejszym podczas Eucharystii o 11.30 poświęcenie książeczek dzieciom kl. III.
4. Od poniedziałku do środy dzieci ze szkoły podstawowej w Lubaszu będą przeżywały swoje szkolne rekolekcje. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę o owoce rekolekcji zarówno parafialnych jak i szkolnych.
5. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po wieczornej Mszy św. na probostwie. Zapraszamy wszystkie osoby pragnące głębiej poznać Pismo Święte i żyć słowem Bożym.
6. Nowenna do MBLKR w środę o 9.00 i 18.00.
7. Przymiarka i odbiór strojów dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej będzie w środę w salce katechetycznej. Dziewczynki o 17.00, a chłopcy o 17.40.
8. Katecheza przed chrztem w czwartek po Mszy św. wieczornej.
9. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o 10.00 nastąpi złożenie uroczystego przyrzeczenia, które rozpoczyna duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Wszystkie osoby, które pragną podjąć duchową adopcję prosimy, aby zabrały deklarację wyłożoną na stolikach pod chórem. Tę deklaracje należy wypełnić i przynieść w sobotę do kościoła na Mszę św. o 10.00. Zachęcamy, aby włączyć się w to wielkie dzieło ratowania poczętych dzieci, których życie jest zagrożone.
10. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście:
     - Droga Krzyżowa ze szczególnym udziałem dzieci w piątek o 16.30, a dla dorosłych o 18.30;
     - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 15.30.
11. W biurze parafialnym lub w zakrystii prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią Świętą wielkanocną.
12. Osoby zainteresowane włączeniem się w przygotowanie drogi krzyżowej ulicami Lubasza zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o 17.30 na probostwie.
13. Pod chórem zostały wyłożone koperty na daninę diecezjalną, która w tym roku wynosi 1,70 zł od każdego mieszkańca parafii. Daninę możemy złożyć w biurze parafialnym lub na bocznym ołtarzu. Można dołączyć ofiarę na potrzeby sanktuarium i na kwiaty do grobu Pańskiego.
14. Caritas rozprowadza paschaliki na stół wielkanocny. Można nabyć świece w kaplicy Krzyża Świętego. Ofiara wynosi 7 zł.
15. Przed tygodniem składka inwestycyjna wyniosła 5102 zł, natomiast do puszek na dzieło pomocy misjonarzom „Ad Gentes” zebraliśmy 251 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
16. Przy wyjściu z kościoła u służby liturgicznej możemy nabyć kolejny numer czasopisma „Z Krasnego Wzgórza”. W nim m.in. intencje mszalne na marzec. Ofiara za każdy egzemplarz jest dowolna.
17. „Przewodnik Katolicki” oraz dewocjonalia do nabycia w kiosku parafialnym.

ks. Andrzej Magdziarz – proboszcz

Lubaskie Katolickie Towarzystwo Uniwersytetów Ludowych organizuje w dniach  19 -23.04.2017 r. pielgrzymko-wycieczkę. W programie m.in. Góra Świętej Anny, pałac  w Pszczynie, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków, Lipnica Murowana.

Informacji szczegółowych udziela pan Sławomir Łapawa.