• 1

 • 2

 • 3

 • 4

 • 5

 • 6

 1. W imię Boże, okresem Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Kościelny. Msze św. roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o 7.00 rano. Zapraszamy i zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego uczestnictwa. Złożone przez dzieci, do koszyczka przy ołtarzu, serduszka z dobrymi uczynkami, posłużą do losowania figurek i obrazów Matki Bożej, które będą pielgrzymowały po rodzinach naszej parafii.

 2. Konferencja dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VII w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00.

 3. Jak zwykle w 4 dniu miesiąca (sobota) odmawiamy w naszej parafii Nieustający Różaniec.

 4. W pierwszy czwartek miesiąca, 5 grudnia, adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 i okazja do spowiedzi św. Podobnie w pierwszy piątek. Na Mszę św. o 17.00 prosimy obowiązkowo kandydatów do bierzmowania z klas VII, na 18.00 z VIII – także obowiązkowo - wcześniej okazja do spowiedzi świętej.

 5. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o 7.00 w łączności z roratami.

 6. Kapłani odwiedzą chorych w ich domach w sobotę: ks. Robert od 7.45, proboszcz od 8.30. Do czwartku można zgłaszać osoby, które proszą kapłana z posługą przed świętami.

 7. Ks. Robert zaprasza na kolejne spotkanie kręgu biblijnego we wtorek o 18.30 na probostwie.

 8. Duszpasterstwo młodzieży „Boży Meleks” w piątek o 19.00.

 9. Spotkanie „Dzieci Maryi” w sobotę o 10.00, zbiórka kandydatów na ministrantów o 11.00, próba scholi o 12.00.

 10. Od dziś Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece ”Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, duże - ofiara 18 zł, małe - ofiara 8,50 zł. Punkt dystrybucji znajduje się w Parafialnej Izbie Pamięci pod chórem.

 11. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej. W parafialnym kiosku przed kościołem do nabycia poświęcone opłatki wigilijne. Do nabycia opłatki także w puncie „Caritas”.

 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. śp. Czesław Gieremek (l. 87) z Nowiny, śp. Ewa Koriakowska (l. 66) z Jędrzejewa, śp. Marek Grajewski (l. 57) z Goraju, śp. Małgorzata Mądrawska (l. 70) z Wielenia – pochodząca z Lubasza, śp. Stanisława Graj (l. 62) z Krucza, śp. Maria Woś (l. 76) z Lubasza, śp. Jerzy Mielczarek (l. 91) z Goraju – pogrzeb w poniedziałek o 12.00 oraz śp. Eugenia Grabczak (l. 83) z Prusinowa – pogrzeb w poniedziałek o 13.30. Wieczny odpoczynek…