„Dziękując Chrystusowi Panu za łaskę powołania ministranckiego przyrzekam święte czynności ministranta wykonywać pobożnie, gorliwie i radośnie na Chwałę Bożą. Święty Stanisławie Kostko módl się za nami. Amen.”

13 listopada podczas Mszy św. o 11.30, której przewodniczył ks. Łukasz, opiekun ministrantów, nasza wspólnota parafialna powitała w gronie Liturgicznej Służby Ołtarza sześciu nowych ministrantów: Norberta Majchrzaka, Macieja Piątka, Michała Żwawiaka, Filipa Piątka,Pawła Sarzałę i Norberta Tokarskiego.

Przygotowanie do posługi ministranta trwało kilka miesięcy. Był to czas, w którym chłopcy uczestniczyli w spotkaniach przygotowujących. Zwieńczeniem ich zapału i podjętych wysiłków było uroczyste przyjęcie ich do grona ministrantów poprzez błogosławieństwo Księdza Proboszcza i symboliczne nałożenie kołnierza.

Nowym ministrantom życzymy odwagi i wytrwałości w służbie przy Ołtarzu Pana.

.