Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia, w którym dziękujemy za nasze życie, ale przede wszystkim chcemy bronić każdego poczętego życia pod sercem każdej z matek na całym świecie.

Jan Paweł II w obronie życia poczętego napisał w encyklice Evangelium vitae z 25 marca 1995 r:

"Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka, którym stanie się on w przyszłości i którego dni są już policzone, a powołanie już zapisane w księdze żywota" (EV 61).

W tym dniu w intencji dziecka zagrożonego, możemy podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Na modlitwę Duchowej Adopcji składają się: jedna tajemnica różańca świętego, codzienna modlitwa oraz dodatkowa dowolna ofiara czy wyrzeczenie, np. post lub walka z nałogiem. Osoba podejmująca Duchową Adopcję przez dziewięć miesięcy modli się w intencji dziecka nienarodzonego i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie-w ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka.

Duchową Adopcję Dziecka Poczętego może podjąć każdy. Jeśli się zdarzy, że zapomnimy lub zaniedbamy nasze zobowiązania adopcyjne na dłuższy czas, wówczas Duchowa Adopcja zostaje przerwana i konieczne jest podjęcie jej od początku; należy również przystąpić do spowiedzi, ponowić przyrzeczenia i starać się ich dotrzymać. W przypadku np. jednodniowej przerwy można Duchową Adopcje kontynuować, odmawiając modlitwę kolejnego dnia dwukrotnie.

Codzienna modlitwa:

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu - proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady.
Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

W uroczystym ślubowaniu podczas Mszy św. o godz. 10.00 dwunastu Parafian podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Pius XII: "Wszelka istota ludzka, nawet dziecko w łonie swej matki, otrzymuje prawo do życia bezpośrednio od Boga, a nie od rodziców czy od jakiejś społeczności lub władzy ludzkiej. A więc żaden człowiek, żaden autorytet ludzki, żadna wiedza, żadne ´wskazania´ medyczne, eugeniczne, społeczne, ekonomiczne, moralne nie dają należytego tytułu do rozporządzenia bezpośrednio i z rozmysłem niewinnym życiem ludzkim".

Jan XXIII: "Niech więc wszyscy uważają życie ludzkie za święte, a to dlatego, że od samego początku wymaga działania Boga - Stwórcy. Ten więc, kto odstępuje od tych Bożych praw, nie tylko uwłacza Jego majestatowi i okrywa hańbą siebie samego i rodzaj ludzki, lecz także podważa u samych podstaw siłę społeczności, do której należy".

Jan Paweł II: "Wołam do wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata, do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie ma prawo do życia!".

Prymas Tysiąclecia Stefan Kardynał Wyszyński: "W rodzinie, pod sercem matek, kryje się Naród".

Matka Teresa z Kalkuty: "Wnośmy prawdziwy pokój w naszą rodzinę, otoczenie, miasto, kraj, w świat. Zaczynajmy od pokochania małego dziecka już w łonie matki. Tym, co najbardziej niszczy pokój we współczesnym świecie jest aborcja..."