W niedzielne popołudnie, 11 czerwca br., w naszym Sanktuarium odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której przyjęto do posługi lektorskiej 18 osób z kilku parafii.

Ci młodzi mężczyźni od miesięcy pod okiem księdza proboszcza oraz starszych lektorów przygotowywali się do tego ważnego momentu.

Pięć przykazań lektora:

• Lektor poznaje i rozważa Słowo Boże i stara się prowadzić życie według niego.
  • Lektor starannie przygotowuje się do liturgii przez modlitwę, a także ćwiczy tekst czytań.
  • Lektor dba o czystość swojej duszy przez regularną spowiedź. Pilnuje czystości swojego języka.
  • Lektor świadczy o Chrystusie w swojej codzienności, przez postępowanie, postawy i sumienne wypełnianie swych obowiązków.
  • Lektor jest przykładem dla innych, młodszych ministrantów. Swoim życiem zachęca wszystkich do naśladowania wzorców zawartych w Słowie Bożym.

Do zadań lektora należy:

• wierna służba Słowu Bożemu;
  • angażowanie się w sprawy Kościoła;
  • współpraca w dziele apostolstwa;
  • wykonywanie w zgromadzeniu liturgicznym czytań biblijnych (wszystkich prócz Ewangelii);
  • zapowiadanie intencji modlitwy powszechnej.

Lektorami w naszej parafii zostali: Karol Kubiak i Adrian Wicher.