29 czerwca obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Korzystając z obecności księdza Łukasza w naszej parafii, zapraszamy na dodatkową Mszę Świętą o godz. 10.00

Święci Piotr i Paweł to dwa filary, dwa fundamenty Kościoła, zbudowanego ich trudami i użyźnionego ich męczeństwem. Piotr, czyli „SKAŁA” i Paweł „Apostoł narodów”, to Święci, którzy w różny sposób kroczyli za Jezusem. Jednak obaj są sługami słowa, obaj składają świadectwo miłości aż do przelania krwi dla Jezusa i Ewangelii, obaj są znakiem jedności i uniwersalizmu Kościoła powszechnego, w którym jest miejsce dla każdego.

„Ty nam pozwalasz z radością oddawać cześć świętym apostołom Piotrowi i Pawłowi. Piotr pierwszy wyznał wiarę w Chrystusa i z nawróconych Izraelitów założył pierwszy Kościół. Paweł otrzymał łaskę jasnego rozumienia prawd wiary i stał się nauczycielem narodów pogańskich.
Obdarzeni różnymi darami zgromadzili w jednym Kościele wyznawców Chrystusa  i zjednoczeni w chwale niebieskiej wspólnie odbierają cześć na ziemi”
                                                                                                                                             (z prefacji o świętych Apostołach Piotrze i Pawle).