27 sierpnia, podczas Eucharystii o 11.30, powitaliśmy naszego nowego wikariusza - księdza Zbigniewa Wiśniewskiego, który po 12 latach kapłaństwa został skierowany do naszej parafii, aby swoją pracą duszpasterską prowadzić nas do Boga.

Księże Zbigniewie,

miło nam powitać Ciebie dzisiaj w naszej lubaskiej parafii, w nowym miejscu posługi duszpasterskiej, które na Twojej drodze kapłańskiej postawił Pan Bóg.

Przyjmując Chrystusowe polecenie „Idźcie i nauczajcie” zostałeś powołany do tego, aby prowadzić innych do wiary, głosić Słowo Boże, nieść miłość i nadzieję.

Papież Benedykt XVI podczas pobytu w Polsce zwrócił się do kapłanów takimi słowami:
„Wierni oczekują od kapłanów tylko jednego, aby byli specjalistami od spotkania człowieka z Bogiem.
Nie wymaga się od księdza, by był ekspertem w sprawach ekonomii, budownictwa czy polityki. Oczekuje się od niego, by był ekspertem w dziedzinie życia duchowego”.

I właśnie tego Ci dzisiaj życzymy, byś był takim ekspertem dla nas, służąc każdego dnia Bogu i ludziom.
Ufamy, że  łaska powołania będzie owocowała skuteczną pracą duszpasterską wśród parafian w Lubaszu, że pomożesz nam kochać Jezusa Chrystusa każdego dnia mocniej,
że umocnisz naszą wiarę i sprawisz, byśmy codziennie wydawali jej owoce.

Życzymy, aby czuł się Ksiądz dobrze w naszej wspólnocie, otoczony życzliwością, zrozumieniem i wsparciem, aby nigdy nie zabrakło Księdzu wytrwałości i odwagi w budowaniu żywego Kościoła.

Zapewniamy, że będziemy Księdza zawsze wspierać modlitwą i pomocą.

Niech nieustannie towarzyszy Księdzu opieka Matki Bożej Lubaskiej Królowej Rodzin.

Więcej zdjęć w GALERII