Adwent, to też czas, w którym szczególne znaczenie mają roraty. Roraty to Msza św. celebrowana ku czci Najświętszej Maryi Panny. W przeszłości, zgodnie z tradycją, była to Msza sprawowana wcześnie rano, jednak coraz częściej roraty są przenoszone na wieczór, albo późne godziny popołudniowe.

Nazwa roraty pochodzi od słów łacińskiej pieśni „Rorate caeli desuper – Spuśćcie rosę, niebiosa”. Eucharystia rozpoczyna się przy blasku lampionów, a światła zapalają się dopiero podczas uroczystego hymnu "Chwała na wysokości Bogu". W czasie rorat razem z Maryją czuwamy i przeżywamy czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Przygotowują nas do tego czytania liturgiczne  i głoszone kazania.

Pięknym sposobem przeżycia rorat jest uczestniczenie w nich całą rodziną. Dlatego postarajmy się znaleźć czas na modlitwę na roratach. To będzie piękne świadectwo na to, że w tym dzisiejszym zabieganym świecie mamy też czas dla Pana Boga.

Roraty w naszym kościele:
- ze szczególnym udziałem dzieci – od poniedziałku do piątku o 17.00,
- ze szczególnym udziałem młodzieży i dorosłych we wtorki, czwartki i soboty o 6.30.

Więcej zdjęć w GALERII

Filmik z rorat