W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w naszej parafii po raz pierwszy miała miejsce Procesja Światła.

Nawiązuje ona do tradycji w Rzymie, kiedy to w tym dniu Ojciec Święty przybywa na Plac Hiszpański i tam składa kwiaty pod kolumną z figurą Niepokalanej i odmawia modlitwę. Zwyczaj tzw. omaggio floreale (hołdu z kwiatów) sięga 1938 r., kiedy to papież Pius XI polecił Papieskiej Akademii Niepokalanej przygotowywać każdego roku 8 grudnia na Placu Hiszpańskim w Rzymie ten uroczysty akt oddania czci Maryi Niepokalanej. W tym roku Procesja Światła odbyła się po raz dziesiąty w Poznaniu.

My natomiast zgromadziliśmy się w Miłkowie przy figurze Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, mieszczącej się w centrum wioski. Procesję rozpoczęliśmy o godz. 20.00. Różaniec odmawialiśmy podczas procesji krocząc ulicami Miłkowa. Następnie, już przy figurze zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski w 64 rocznicę jego powstania. Na zakończenie ks. proboszcz podziękował wszystkim obecnym (przybyły także osoby z innych miejscowości) oraz udzielił błogosławieństwa.

Więcej zdjęć w GALERII