1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w maju o 20.15. W drugiej połowie miesiąca pragniemy, jako kapłani, odwiedzić miejsca nabożeństw majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych. Prosimy przedstawicieli o uzgodnienie terminu z kapłanami.

2. Ks. Biskup Grzegorz Balcerek udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii w najbliższą środę, podczas Mszy św. o 17.00. Okazja do spowiedzi św. dla kandydatów, świadków i rodzin we wtorek o 19.00. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji kandydatów. Nowenna i Msza św. w środowy wieczór rozpocznie się po zakończeniu bierzmowania.

3. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w czwartek około 18.30.

4. Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 10.00, zbiórka ministrantów o 11.00, próba scholii o 12.00.

5. Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu zaprasza na Festiwal Pieśni Maryjnej, który odbędzie się w naszym sanktuarium w przyszłą niedzielę o 12.30.

6. Nadleśnictwo Krucz, Polski Związek Łowiecki oraz parafie w Rosku, Gulczu i Lubaszu zapraszają na Mszę św. na Górze Świętego Huberta z okazji 25 rocznicy odnowienia Krzyża w przyszłą niedzielę o 15.00. Na miejsce celebry udać się możemy szosą z Krucza na Wronki, przed leśniczówką Smolary. Służby Leśne wskażą miejsca parkingowe i ścieżkę dojścia na górę. Prosimy zaopatrzyć się w odpowiedni do pogody strój.

7. Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych odbędzie się w domu katechetycznym Parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie w dniach 28 i 29 maja (sobota i niedziela) o 15.00.

8. Spotkanie Młodych na Polach Lednickich odbędzie się w tym roku w sobotę, 4 czerwca. Koszt udziału 70 złotych. Zgłoszenia w zakrystii.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Marzanna Wojnowiak (l. 56) z Jędrzejewa, śp. Wiktor Badziński (l. 87) z Goraju oraz śp. Stefan Mierzwa (l. 81) z Dębego. Wieczny odpoczynek…