1. Od dziś, przez dwa tygodnie, gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej alumna IV roku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu – księdza kleryka Norberta, który będzie uczestniczył w praktyce duszpastersko - katechetycznej. Pochodzi z Rydzyny i powróci do nas na drugą część praktyki we wrześniu. Serdecznie witamy, życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki MBLKR na drodze powołania.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o 16.30, dla młodzieży i dorosłych o 18.30.

3. Czuwanie modlitewne młodzieży w piątek, po Drodze Krzyżowej.

4. Krąg Biblijny i Wspólnota Domowego Kościoła zapraszają na plenerową Drogę Krzyżową w sobotę, 16 marca, po wieczornej Mszy świętej. Długość trasy około 10 km.

5. Parafialna, plenerowa Droga Krzyżowa ulicami Lubasza, odbędzie się w piątek, 22 marca około 18.30.

6. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 15.15 (po Koronce do Miłosierdzia Bożego).

7. Kolejne spotkanie kręgu biblijnego we wtorek o 18.30 na probostwie.

8. Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00, spotkanie Dzieci Maryi o 11.00, próba scholi o 12.00.

9. W odpowiedzi na apel Księdza Arcybiskupa Metropolity w dniach od 16 – 24 marca, w łączności z Różańcem o 20.20 odprawiać będziemy Nowennę w intencji Ojczyzny.

10. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii siostrę Manuelę – Służebniczkę Maryi, która przez wiele lat posługiwała w centrali Caritas w Poznaniu.

11. Dzieci I Komunijne wraz z rodzicami zapraszamy za tydzień w niedzielę, 17 marca na Mszę świętą i konferencję o 16.00. Wcześniej, w sobotę, będzie można odbierać zamówione alby dla dzieci o 10.30 w Gościńcu.

12. Parafialny Zespół Caritas zachęca do nabywania paschalików wielkanocnych przy izbie pamięci - ofiara 14 zł oraz baranków do święconki z białej czekolady – ofiara 6 zł.

14. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty śp. Jerzy Przybecki (l. 79) z Dębego. Wieczny odpoczynek…