2 grudnia 2017r. w katedrze poznańskiej, trzy nasze parafianki przyjęły z rąk biskupa Damiana Bryla – misję kanoniczną. Znalazły się one w grupie 46 osób nowej edycji szkoły, które otrzymały krzyże misyjne i legitymacje katechistów, uprawniające ich do katechizacji osób dorosłych na terenie archidiecezji poznańskiej.

"Katechista to człowiek, który czuwa, który jest otwarty na Pana Boga, rozwija się by piękniej żyć i bardziej służyć" - mówił biskup pomocniczy.

Katechiści to osoby gotowe do obrony  wiary, do wchodzenia w głąb dogmatów, a nie tylko do biernego przyjmowania tego co się mówi. Zgłębiają oni w Szkole Katechistów wiedzę z takich przedmiotów jak: formacja duchowa, pastoralna, pedagogiczna, dogmatyczno-biblijna i dogmatyczno-moralna. Nauka w szkole odbywa się w dwóch etapach: w formacji permanentnej i w formacji stałej, którą teraz corocznie będą kontynuować nasze katechistki. Bycie katechistą daje możliwość apostołowania i bycia świadkiem Jezusa. Katechiści mają być siłą wsparcia dla kapłanów. Mają ewangelizować osoby dorosłe. Do tego dzieła zostają posyłani. W praktyce  przekłada się to na przeprowadzanie katechez dla rodziców przed chrztem, bierzmowaniem, komunią św., a także katechez okazjonalnych w parafiach. Mają oni przekazywać wiedzę nie tylko teoretyczną, ale też dzielić się swoim świadectwem.
Obecnie na terenie naszej archidiecezji działa koło 250 czynnych katechistów.