Dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczął się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Rok duszpasterski 2017/2018 będziemy przeżywać pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (por. Dz 2,4).

Po cyklu poświęconym sakramentowi chrztu świętego zdecydowano, aby rozwinąć tematykę kolejnego sakramentu: bierzmowania.

Cele nowego Programu duszpasterskiego obejmują m. in. odkrycie Osoby Ducha Świętego, otwarcie się na jego działanie, refleksję nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami,  odnowienie w sobie Bożego synostwa, odkrycie własnej tożsamości chrześcijańskiej, ożywienie do bardziej świadomego udziału w życiu sakramentalnym, formowanie do czynnego zaangażowania się w życie wspólnoty parafialnej, odkrycie potencjału misyjnego, osobistego i wspólnotowego.

Program ten zawiera wiele ciekawych propozycji, które każda parafia może wykorzystać w swojej pracy duszpasterskiej.

W jakich wydarzeniach będziemy mogli uczestniczyć w naszej parafii, przeczytacie już za tydzień w kolejnym numerze naszego parafialnego czasopisma „Z Krasnego Wzgórza”.