1. W liturgii tygodnia wspominamy:
    - w poniedziałek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
    - we wtorek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela,
    - w piątek – błogosławionej Bronisławy, dziewicy.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o 11.30 powitamy ks. Zbigniewa Wiśniewskiego, który w miniony piątek rozpoczął posługę duszpasterską w naszej parafii.
  3. Zebranie PRD w poniedziałek o 19.00.
  4. Zebranie Redakcji „Z Krasnego Wzgórza” we wtorek o 19.00.
  5. Nowenna do MBLKR w środę o 9.00 i 18.00.
  6. W związku ze zbliżającym się odpustem pragniemy podjąć prace porządkowe w najbliższą środę tj. 30 sierpnia od 17.00. Będziemy porządkować teren na Placu Koronacyjnym oraz wokół sanktuarium. Zapraszamy parafian, którym zależy na pięknie tego miejsca. Przybywających prosimy o zabranie stosownych narzędzi, jak również potrzebne będą przyczepy i ciągniki.
  7. Zebranie katechetów w czwartek o 19.00.
  8. W piątek 1 września wspominamy 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie.
  9. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w piątek od 16.00.
  10. W pierwszą sobotę miesiąca o 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Eucharystii różaniec wynagradzający.
  11. Zbiórka pieniędzy przed kościołem przeznaczona na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie w ubiegłym tygodniu wyniosła 420 zł. Ofiarodawcom Bóg zapłać.
  12. W związku z opóźnionym zbiorem zbóż spowodowanym opadami deszczu zmieniamy, na prośbę organizatorów, termin tegorocznych dożynek gminno-parafialnych. Zostają one przeniesione na sobotę 9 września. Rozpoczną się Mszą św. o 14.00, na którą zapraszamy wszystkie osoby związane z pracą na roli. Po Eucharystii obrzęd dożynkowy.
  13. W salce przy podwórzu czynne jest biuro cmentarne w  tych samych  godzinach, co biuro parafialne. Prosimy, by każdy opiekujący się grobem czy grobami na naszym cmentarzu był w posiadaniu dokumentu potwierdzającego prawo do dysponowania tym miejscem bądź miejscami. Bowiem dopiero okazanie pisemnego potwierdzenia czyni osobę upoważnioną np. do pochowania w danym grobie osoby zmarłej, postawieniu nagrobka bądź pomnika czy ekshumacji.
  14. Przy wyjściu z kościoła u służby liturgicznej oraz w kiosku parafialnym możemy nabyć nowy numer czasopisma „Z Krasnego Wzgórza”.  W nim m.in. intencje mszalne na wrzesień, program odpustu, o bardzo cennej inicjatywie modlitwy różańcowej wzdłuż granic Polski w sobotę 7 października jak również o dwóch katechezach chrzcielnych. Zachęcamy do lektury naszego parafialnego miesięcznika.
  15. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka na kwiaty z racji odpustu.
  16. „Przewodnik Katolicki” oraz tygodnik „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł jak również dewocjonalia do nabycia w kiosku parafialnym.
  17. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu miał miejsce pogrzeb śp. Krystyny Filody, l. 69 z Dębe. Wieczny odpoczynek…

ks. Andrzej Magdziarz – proboszcz

Towarzystwo Seniorów SŁONECZKO zaprasza  do Teatru Muzycznego w Poznaniu. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w tradycyjnych punktach kontaktowych.