1. W kalendarzu liturgicznym we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe – kapłana i męczennika, w środę uroczystość Wniebowzięcia NMP, w piątek wspomnienie św. Jacka – kapłana, a w sobotę wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak – zakonnicy.
  2. W środę, w uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdym nabożeństwie poświęcenie ziół i kwiatów. Podczas Mszy św. o 9.30 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, a po nabożeństwie o 11.30 odprawimy procesję eucharystyczną wokół kościoła. Przed kościołem zbierać będziemy do puszek dobrowolne ofiary na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
  3. Towarzystwo Seniorów SŁONECZKO zaprasza miłośników piosenek żołnierskich i patriotycznych na V spotkanie plenerowe na ogródku probostwa w środę, 15 sierpnia o 17.00. Szczegóły na plakatach.
  4. Transmisja Mszy św. drogą internetową w niedziele o 9.30.
  5. Nowenny w tym tygodniu nie będzie ze względu na przypadającą w tym dniu uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  6. Katecheza biblijna dla rodziców i chrzestnych w najbliższy czwartek o 18.30 w kościele.
  7. Koronka do Miłosierdzia Bożego od niedzieli do piątku o 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Dziś składka gospodarcza na ogrzewanie kościoła.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, zwłaszcza Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkich Parafian i Gości ogarniamy modlitwą i życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego.
  11. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Bożeny Nobik (l. 69) z Lubasza oraz śp. Anny Żaczek (l. 71) z Goraju. Wieczny odpoczynek...