ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2019 ROKU

Drodzy Archidiecezjanie!

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest świętowaniem Życia, które pokonało śmierć. Zmartwychwstały Pan budzi w naszych sercach wiarę w moc tego Życia, która zbudziła Go ze snu śmierci i otworzyła przed każdym z nas drogę ku wiecznemu życiu w pokoju i szczęściu.

Drodzy Siostry i Bracia!

Za cztery tygodnie rozpoczniemy Nawiedzenie Matki Bożej w Jej częstochowskim wizerunku we wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Będzie to ważny duchowo czas. Jasnogórska Królowa Polski odwiedzi nasze miasta, miasteczka i wsie, upraszając nam u Zmartwychwstałego Syna zdroje tak bardzo potrzebnych łask.

Życzę Wam, aby – przez Jej wstawiennictwo – potęga Bożej miłości, która w Wielką Noc przemieniła śmierć w życie, a łzy rozpaczy w radość zwycięstwa, była dla Was źródłem pokoju wśród codziennych życiowych doświadczeń. Niech wlewa radość w miejsce smutku, umacnia w zmaganiach z życiowymi trudami, budzi nadzieję silniejszą od śmierci.

Niech Zmartwychwstały Pan ma Was w swojej opiece i niech obdarza obfitym błogosławieństwem.

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

1. Do życzeń Księdza Arcybiskupa Metropolity dołączamy się jako duszpasterze ogarniając Parafian i Gości modlitwą.

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania świąteczne w naszej wspólnocie: za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za ofiary na kwiaty – także te na Daninę Diecezjalną – za udział aktywny w liturgii, odprawione spowiedzi święte i przyjęte Komunie. Niech radość spotkania z Chrystusem Miłosiernym będzie dla wszystkich nagrodą.

3. W poniedziałek, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczamy na KUL i WT UAM w Poznaniu oraz szkoły katolickie w naszej Archidiecezji.

4. W poniedziałek wielkanocny podczas Mszy św. o 11.30 ks. bp Grzegorz Balcerek poświęci relikwiarium Św. Siostry Faustyny oraz dokona promocji nowych lektorów – w tym 12 z naszej parafii.

5. Całodzienna, doroczna, adoracja Najświętszego Sakramentu w najbliższy czwartek. Rozpoczniemy Mszą św. o 9.00 i dalej godzinne adoracje: mieszkańcy Lubasza o 10.00, Goraj, Bzowo o 11.00, Dębe, Ciszkowo, Góra o 12.00, Antoniewo, Nowina, Stajkowo o 13.00, Miłkowo, Miłkówko i Bończa o 14.00, Sokołowo, Kamionka i Sławno o 15.00, Prusinowo i Jędrzejewo o 16.00. Gdy komuś nie odpowiada wyznaczona godzina niech znajdzie dowolną, wybraną przez siebie porę.

6. Krąg biblijny odbędzie się w czwartek o 18.30 na probostwie.

7. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 18.30 w kościele.

8. Spotkanie Dzieci Maryi w piątek o 16.00.

9. Kandydaci do bierzmowania wkraczają w ostatni etap przygotowań. Pierwsza instrukcja liturgiczna w piątek o 18.45 w kościele. Obecność obowiązkowa.

10. Ze względu na oktawę Zmartwychwstania w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

11. Trwa Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia – codziennie do przyszłej niedzieli zapraszamy do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

12. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy św. o 11.30 zostanie ustanowionych 8 nowych ministrantów. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

13. Już dziś informujemy i zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium: codziennie w maju o 20.30 w łączności z Apelem Jasnogórskim.

14. W ubiegłą niedzielę na składkę gospodarczą zebraliśmy 7550 zł. Bóg zapłać!

15. Polecamy prasę religijną, zwłaszcza Przewodnik z modlitewnikiem, Gość Niedzielny i Miłujcie się.

16. W ostatnim czasie odszedł do Pana śp. Krzysztof Nowak (l. 58) z Miłkówka. Wieczny odpoczynek…