1. W poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej. Po Mszy św. o 18.00 dokonamy odnowienia Jasnogórskich Ślubowań Narodu.

2. Od poniedziałku zapraszamy na Nowennę przed uroczystościami odpustowymi Narodzenia NMP. Codziennie o 20.15 Różaniec i Apel Jasnogórski. Przygotujmy przez modlitwę nasze serca na wielkie dni odpustu.

3. Chętne dzieci zapraszamy do wspólnej zabawy na placu koronacyjnym we wtorek o 11.00

4. Robert zaprasza wszystkich ministrantów na zbiórkę w piątek po Mszy świętej o 18.00 do kościoła. Obecność obowiązkowa.

5. Kapłani odwiedzą osoby chore w domach w sobotę, 31 sierpnia: ks. Robert od 8.00, ks. Proboszcz od 9.00 według zwykłej kolejności.

6. Pierwsza, powakacyjna próba scholi odbędzie się w sobotę o 13.00.

7. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o 15.00.

8. Za tydzień, w niedzielę, Msza św. dziękczynna za zbiory o 13.30, po niej dożynki powiatowe.

9. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę, 14 września odbędzie się ogólnopolska, Wielka Modlitwa „Polska pod Krzyżem” na lotnisku pod Włocławkiem. W naszej parafii włączymy się w te obchody począwszy od Mszy św. o 18.00 podczas której poświęcimy przyniesione Krzyże, trwać będziemy w adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Krzyża świętego, a o 3.00 w nocy zakończymy modlitwę Mszą św. w intencji Ojczyzny. W poszczególnych wioskach zachęcamy do zorganizowania modlitwy przy krzyżach i figurach w sobotę o 19.00. Przedstawicieli wiosek – sołtysów – prosimy o odebranie Krzyży i modlitw.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, zwłaszcza Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. W Przewodniku dodatek – modlitewnik „5 minut z Bogiem”, który polecamy zainteresowaniu wiernych.

11. W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana śp. Maria Pertek (l. 60) i śp. Stefania Stasiak (l. 81) zamieszkałe w Dębem. Wieczny odpoczynek…