1. Nasz Czcigodny Ksiądz Kanonik Senior Symplicjusz Nowak obchodzi w przyszły poniedziałek swoje imieniny. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich Parafian do modlitwy w intencji Szanownego Solenizanta w niedzielę o 9.30.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3. Od środy – Popielcem – inaugurujemy okres Wielkiego Postu. Msze św. w Popielec o 9.00, 11.00, 17.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem, w środę popielcową, zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, dla dorosłych i młodzieży o 18.30.Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 15.15 (po Koronce do Miłosierdzia Bożego), kazania pasyjne będzie głosił ks. Filip Byczyński – wikariusz z parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana z Czarnkowa.

5. Wszystkie dzieci zachęcamy, aby na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zabrały ze sobą krzyże. Zostaną one umieszczone na wielkopostnej tablicy.

6. Wszystkich Parafian zachęcamy do podjęcia jednego dnia postu w intencji naszej parafii. Na tablicy na ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej można zaznaczyć dzień, w którym podejmie się post. Dzieci i młodzież zachęcamy do podjęcia jednodniowego postu od telefonu i komputera, a dorosłych do jednodniowego postu o chlebie i wodzie. Chętnych prosimy o zaznaczenie krzyżykiem dnia, w którym podejmą wyrzeczenie.

7. Od Środy Popielcowej wszystkich zapraszamy na godz. 12.00 do odmawiania różańca. Będzie to kolejna okazja do dobrego przygotowania się na nawiedzenie Matki Bożej. Modlitwa różańcowa rozpoczynać się będzie modlitwą Anioł Pański, a następnie będzie prowadzona przez grupy parafialne. W poniedziałki prowadzą członkowie redakcji Krasne Wzgórze wraz ze Słoneczkiem, we wtorki- Jutrzenka, w środy- członkowie Żywego Różańca, Nieustającego Różańca i Różańca Rodziców za dzieci, w czwartki- Krąg biblijny i Caritas, a w piątki kapłani i siostry zakonne. W soboty tradycyjnie różaniec o godz. 20.30. Serdecznie wszystkich zachęcamy do wspólnej modlitwy.

8. Młodzież zachęcamy do wyjazdu na czuwanie nocne do Skrzatusza. Wyjazd 28 lutego o godz. 20.00. Koszt 10 zł.

9. Krąg biblijny we wtorek o 18.30 na probostwie.

10. Spotkanie Dzieci Maryi w piątek o 16.00.

11. Próba scholi w sobotę o 12.00.

12. Biuro Parafialne w poniedziałek – na czas nieobecności proboszcza – nieczynne.