• 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

  • 6

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia. Uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawimy o 15.00. Zapraszamy na transmisję w Internecie na Facebooku.

2. Od poniedziałku – 20 kwietnia - obowiązują nowe przepisy epidemiczne. W naszej świątyni może jednorazowo przebywać 40 osób, należy zachować bezpieczne odległości – powyżej 2 metrów pomiędzy osobami, nos i usta muszą być osłonięte - wyjątkiem jest celebrujący kapłan oraz moment przyjęcia Komunii św.

3. Godziny Mszy św. pozostają bez zmian.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia od 15.00 do 21.00.

5. Codziennie Różaniec w południe (o 12.00 – z wyjątkiem niedzieli), oraz wieczorem o 20.30 w łączności z Apelem Jasnogórskim.

6. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

7. Podczas Mszy świętych, Różańca i Koronki do Miłosierdzia Bożego okazja do spowiedzi świętej. Po nabożeństwach różańcowych i koronce będzie można przyjąć Komunię świętą.

8. Nadal obowiązuje dyspensa Księdza Arcybiskupa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej, nie mniej, zgodnie z sugestią Ojca Świętego Franciszka, w tych ramach jakie stwarzają przepisy epidemiczne, korzystajmy z możliwości uczestniczenia w liturgii i przyjmowania sakramentów w świątyni.

9. Przez całą dobę czynna jest kamera internetowa na stronie parafii, natomiast transmisje „na żywo” na Facebooku w dni powszednie z Koronki o 15.00, Mszy św. o 18.00 oraz Różańca i Apelu o 20.30.

10. Zarówno poszczególnych Parafian jak i całe rodziny zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy o ustanie pandemii.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana z naszej Parafii: śp. Jerzy Panek (l. 71) ze Stajkowa (pogrzeb w poniedziałek o 14.00) oraz śp. Witold Surma (l. 69) z Lubasza (pogrzeb we wtorek o 12.30). Wieczny odpoczynek…

ks. Maciej Grześ - proboszcz