1. Przypominamy i prosimy o bezwzględne przestrzeganie przepisów epidemicznych wynikających z „czerwonej strefy”: uczestników nabożeństw obowiązuje bezpieczny dystans i maseczki zakrywające usta i nos. Przy wejściu dezynfekujemy ręce. Wszystkie Msze św. są transmitowane na stronie internetowej parafii.

2. Zapraszamy każdego dnia na Nabożeństwa Różańcowe. Cząstkę Różańca będziemy odmawiać przed Najświętszym Sakramentem od poniedziałku do piątku o 16.20, w sobotę o 20.30. Nabożeństwa z modlitwą różańcową dla dzieci razem z Babciami i Dziadkami we wtorki, środy i piątki o 17.30. Nabożeństwa dla dzieci transmitujemy także na Facebooku.

3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 7.30, 9.30, 11.30 i 14.00. W Jędrzejewie o 10.30. Różaniec za zmarłych o 20.30 na cmentarzu. Nie ma w tym roku – ze względu na przepisy epidemiczne – procesji żałobnej na cmentarzach.

4. Bardzo prosimy, aby – ze względów bezpieczeństwa – odwiedziny z modlitwą, zniczami i kwiatami przy grobach zmarłych na cmentarzach rozłożyć na obecny i przyszły tydzień.

5. Prośby o modlitwy za zmarłych – wymienianki półroczne i jednorazowe można składać w zakrystii po nabożeństwach.

6. Polecamy prasę religijną. Do nabycia między innymi Przewodnik z modlitewnikiem „5 minut z Bogiem”.

7. W ubiegłym tygodniu zmarli śp. Marian Gieremek (l. 65) ze Stajkowa, śp. Helena Wiza (l. 81) z Miłkowa oraz śp. Zofia Kozera (l. 95) także z Miłkowa – jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o 11.00. Pod chórem wyłożone są obrazki z prośbą o modlitwę za śp. ks. kan. Symplicjusza Nowaka. Zachęcamy do zabrania i pamięci na modlitwie. Wieczny odpoczynek…

Ks. Maciej Grześ - proboszcz