1. Dziś, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o 7.30, 9.30, 11.30 i 14.00. Nie ma procesji na cmentarzach ze względu na zakaz wstępu i zagrożenie epidemiczne.

2. Na Różaniec za zmarłych i Apel Jasnogórski zapraszamy 1 listopada o 20.30 do naszego kościoła.

3. Zapraszamy do nawiedzenia naszego sanktuarium i prześledzenia ekspozycji „Święci są wokół nas” która stara się przybliżyć postacie Świętych, których figury i obrazy znajdują się w naszym kościele, a których na co dzień zwykle nie dostrzegamy.

4. Od niedzieli, godz. 12.00 do poniedziałku, 2 listopada godz. 24.00 we wszystkich kościołach i kaplicach ci, którzy prawnie z nich korzystają mogą uzyskać odpust zupełny, (który wolno ofiarować tylko w jednym z w/w terminów, tylko raz i tylko za jednego zmarłego, jeżeli pobożnie nawiedzą ww. dom Boży i równocześnie zmówią: Ojcze nasz i Wierzę w Boga). Każdego dnia od 3 do 30 XI można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i równocześnie zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych.

5. W poniedziałek - Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele o 9.00, 17.00 i 18.00.

6. W nawiązaniu do znanej już inicjatywy modlitewnej „Różaniec do granic” zapraszamy do modlitwy „Różaniec do granic Nieba” codziennie od 1 do 8 listopada o 20.30 do naszej świątyni. Pragniemy modlić się o pokój w naszej Ojczyźnie, o poszanowanie wiary, świątyń i tradycji naszego Narodu.

7. Na wymienianki - modlitwy za zmarłych zapraszamy od wtorku - codziennie o 17.45. Prośby o modlitwę – wymienianki – można składać w zakrystii.

8. Intencje mszalne na I półrocze 2021 roku można rezerwować od wtorku, 3 listopada. Proboszcz będzie je przyjmował we wtorek od 8.00 do 10.00 i w środę od 15.15 do 16.30 w zakrystii. Aby jak najwięcej osób i rodzin mogło skorzystać z możliwości zamówienia intencji w soboty i niedziele prosimy, aby jedna osoba rezerwowała nie więcej jak trzy terminy. Prosimy o dostosowanie się do prośby i przemyślenie terminów.

9. W najbliższym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od 16.00 dla wszystkich. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

10. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z różańcem w sobotę o 9.00.

11. W listopadzie zawieszamy odwiedziny chorych w domach. Można poprosić kapłana z wizytą indywidualnie.

12. Polecamy prasę katolicką. Do nabycia najnowszy numer „Z Krasnego Wzgórza” poświęcony między innymi pamięci zmarłego śp. ks. kan. Symplicjusza Nowaka.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Krystyna Kosicka (l. 75) z Dębego i śp. Maria Torzyńska (l. 66) ze Stajkowa. Wieczny odpoczynek...

Ks. Maciej Grześ - proboszcz