1. Według najnowszych przepisów epidemicznych limit miejsc w naszym kościele to 40 osób, nie licząc księdza i asysty liturgicznej. W liturgii można także uczestniczyć korzystając z miejsc stojących i na ławeczkach wokół kościoła, zachowując dystans społeczny. Można też zabrać z domu własne miejsce siedzące. Na zewnątrz będzie czynne nagłośnienie i rozdzielana Komunia święta.

2. Ksiądz kleryk Adrian Paczkowski po dwóch tygodniach kończy czas pierwszej części praktyki duszpasterskiej i katechetycznej w naszej parafii. Ponownie będzie pośród nas we wrześniu. Dziękujemy Księdzu klerykowi za świadectwo życia i powołania, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki MBLKR oraz radosnych Świąt Zmartwychwstania.

3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień – najważniejszy okres w życiu liturgicznym Kościoła. Podczas każdej Mszy św. święcimy palmy. Po południu, o 15.15 ostatnie Gorzkie Żale.

4. Wszystkich Parafian zapraszamy do uczestnictwa - rodzinnego czy indywidualnego - w Misterium Pasyjnym na naszym placu koronacyjnym. Kandydatów do bierzmowania zobowiązujemy, aby każdy z nich był przewodnikiem, ze swoim smartfonem, dla rodziców, dziadków i swojej rodziny. Może się także umówić, aby pomóc uczestniczyć w Misterium innym, znajomym, krewnym czy niepełnosprawnym osobom.

5. Dzieci I Komunijne i kandydaci do bierzmowania, którzy przynieśli do kościoła swoje krzyże na początku Wielkiego Postu mogą je odbierać z kaplicy Św. Krzyża, z mini mogą uczestniczyć w Misterium na placu koronacyjnym, a następnie zanieść je do domu i umieścić w godnym miejscu.

6. Całodzienne spowiedzi w Wielkim Tygodniu w poniedziałek i wtorek w kościele św. Marii Magdaleny oraz w kościele Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali ze spowiedzi w naszym kościele. W Wielkim Tygodniu spowiadamy przed liturgią oraz podczas Różańca o 20.30. W Wielką Sobotę Różaniec o 18.00.

7. Zbiórki ministrantów w piątek i w sobotę o 10.00.

8. Szczytem Roku Liturgicznego jest Święte Triduum Paschalne, które obejmuje uroczystości od Mszy św. Wieczerzy Pańskiej do Niedzieli Zmartwychwstania. Zachęcamy Parafian do udziału w obrzędach tych dni z zachowaniem przepisów epidemicznych.

9. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę zapraszamy rano do wspólnej modlitwy Jutrzni z Liturgii Godzin o 7.30 w kościele. Kościół będzie otwarty od 7.00.

10. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 21.00. Na liturgię szczególnie zapraszamy chętne dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

11. Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa - wznowimy adorację od 7.00. Ostatnia Droga Krzyżowa dla dzieci o 15.15, wcześniej o 15.00 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Tego dnia w żadnym kościele nie sprawuje się Eucharystii, uroczysta Liturgia Męki Pańskiej o 18.00, następnie adoracja przy Grobie Pańskim do 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy.

12. Wielka Sobota - adoracja przy Grobie Pańskim od 7.00. Zachęca się wiernych do zachowania postu jakościowego.

13. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zachęcamy wszystkich Parafian, aby znaleźli czas na adorację Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Grobie Pańskim.

14. Poświęcenie potraw na stół wielkanocny w Wielką Sobotę według następującego planu: w Lubaszu o 12.00, 13.00 i 14.00 na placu koronacyjnym. Poświęcenie na wioskach: ks. Robert: Dębe – 8.30, Goraj – 8.45, Goraj – Dom Nauczyciela – 9.00, Ciszkowo – 9.15, Góra – 9.30. Ks. Proboszcz: Bzowo – 8.30, Antoniewo 8.45 i 9.00, Nowina – 9.15, Stajkowo – 9.30, Miłkówko – 9.50, Bończa –10.15, Miłkowo – 10.30, 10.45, Sokołowo – 11.00, Kamionka – 11.15, Sławno – 11.30, Prusinowo – 11.45, Jędrzejewo – przy kaplicy - 12.00. Poświęcenia odbędą się wyłącznie na wolnym powietrzu z zachowaniem dystansu społecznego.

15. Msza św. Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o 20.00. Na liturgię zabieramy świece (paschaliki). W czasie celebracji wszyscy odnowimy przyrzeczenia chrztu św. i zakończymy liturgię uroczystą procesją rezurekcyjną. Do uczestnictwa w liturgii szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

16. Zachęcamy do kupna „Przewodnika Katolickiego”(z dodatkiem „5 minut z Bogiem”) i innej prasy religijnej.

17. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Genowefa Jankowska (l. 86) z Ciszkowa, śp. Andrzej Piechowiak (l. 66) z Bzowa, śp. Eugeniusz Graj (l. 73) z Miłkowa (pogrzeb w środę o 11.00) oraz śp. Teresa Krygowska (l. 72) ze Sławna (pogrzeb w środę o 13.00). Wieczny odpoczynek…