08 maja w naszym sanktuarium dzieci klas czwartych w czasie Mszy św. o godzinie 18.00 świętowały rocznicę przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej.

Dziękowały Panu Bogu za pierwsze pełne uczestnictwo w Eucharystii rok temu, kiedy przyszły przed ołtarz, aby przyjąć do swego serca Boga Żywego, Pana Jezusa, najlepszego Przyjaciela. Był to piękny dzień, dzień pełen emocji i wielkiej radości dla dzieci i ich rodzin oraz całej parafii.

Rocznica to też okazja, aby zapytać dzieci, jak ten rok zmienił ich życie? Czy uczestniczyły we Mszy św. niedzielnej, spowiadały się i przyjmowały Komunię św.? Czy Jezus Chrystus rzeczywiście jest mocniej i bardziej obecny w ich życiu i życiu ich rodziny?
Musimy pamiętać, że bez obecności Pana Boga w życiu tych dzieci, nawet najbardziej kochający rodzice zatracą coś najważniejszego, jeśli nie nauczą swych pociech, że wszyscy żyjemy po to, by dążyć do życia wiecznego.

Dlatego prosiliśmy dzisiaj przed wizerunkiem Lubaskiej Pani Królowej Rodzin, aby nasze dzieci otrzymały łaskę wytrwania w wierze, by często przyjmowały Jezusa do swego serca i aby żyjąc zawsze blisko Pana, stawały się coraz bardziej do Niego podobne.

Karol, Michał, Filip, Paweł i Norbert - chłopcy, którzy podczas białego tygodnia po I Komunii Świętej postanowili służyć Panu poprzez posługę ministrancką

Więcej zdjęć w GALERII