1. Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego świętowania Bożego Ciała. „Bóg zapłać” za przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, mieszkańcom Jędrzejewa za udekorowanie ołtarza na placu koronacyjnym, strażakom i policji za zabezpieczenie przejścia procesji, strażakom i myśliwym za niesienie obrazu Matki Bożej Lubaskiej, panom od baldachimu, osobom niosącym sztandary i feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej i wszystkim uczestnikom.

2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 20.15 w łączności z Różańcem i Apelem Jasnogórskim.

3. Msze święte z naukami oraz procesjami eucharystycznymi wokół kościoła od poniedziałku do czwartku o 18.00. Homilie głosi ks. Robert Klemens ze Zgromadzenia OO. Filipinów ze Świętej Góry z Gostynia.

4. W czwartek po liturgii poświęcenie wianków z pierwocin ziół i zbóż i kwiatów.

5. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem w czwartek po Mszy św. i procesji około 19.00.

6. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzić będziemy w piątek. Na Mszę św. zapraszamy o 18.00 pod figurę NSPJ przy ul. Wiejskiej. Nie ma Mszy św. o 17.00. Ze względu na uroczystość tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po uroczystościach liturgicznych odbędzie się spotkanie dla Służby Liturgicznej, scholii i Dzieci Maryi podsumowujące rok duszpasterski w Gościńcu – Nazaret.

7. W kiosku polecamy prasę religijną.

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. Aleksandra Rosada - Dukarska (l. 69) z Poznania – pochodząca z Lubasza. Wieczny odpoczynek…