1. Ministranci reprezentujący naszą Parafię i Archidiecezję Poznańską wyjeżdżają w niedzielę – dziś – do Kołobrzegu na Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Służby Liturgicznej. Życzymy sukcesu. Informujemy, że pierwszy dzień rozgrywek w grupie eliminacyjnej – poniedziałek – nasi ministranci będą rozgrywać na „Orliku” w Kołobrzegu przy ulicy Makuszyńskiego 26. Chętni parafianie mogą – przebywając nad morzem, czy wybierając się na wybrzeże – kibicować naszej drużynie.

2. Nabożeństwa czerwcowe do środy o 20.15 w łączności z Różańcem i Apelem Jasnogórskim. Od czwartku nabożeństwa różańcowe codziennie o 20.20. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Obliczem Matki Bożej Lubaskiej Królowej Rodzin. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o 15.00.

3. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła wypada w środę. Msze św. o 9.00 i 18.00.

4. W najbliższym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Przypominamy, że kapłani służą posługą w konfesjonale 15 minut przed każdą Mszą świętą oraz podczas Różańca o 20.30.

5. Za tydzień, w przyszłą niedzielę zapraszamy na Turniej Piłkarski naszej Parafii. Chętne drużyny można zgłaszać w zakrystii. Początek turnieju o 17.00.

6. Piesza Poznańska Pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę z Katedry Poznańskiej 6 lipca – w przyszłą środę. Zachęcamy do udziału. Pielgrzymom będzie można także towarzyszyć duchowo z naszego kościoła. Spotkania duchowych uczestników w czasie pielgrzymki codziennie o 20.15.

7. Od poniedziałku do końca sierpnia – w czasie wakacji, w naszym Sanktuarium– Msze święte wieczorne w dni powszednie tylko o 18.00.

8. W kiosku polecamy prasę religijną.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Edmund Wegner (l. 92) z Lubasza oraz śp. Zdzisław, Kazimierz Kaczmarek (l. 78) także z Lubasza. Wieczny odpoczynek…