1. Dziś Święto Przemienienia Pańskiego. Dziękujemy za posługę Słowa Bożego i modlitwę Gościom ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów – szczególnie Ojcu Pawłowi. Dzieła przez nich prowadzone możemy wesprzeć nabywając kalendarze misyjne.

2. W ubiegłym tygodniu posługę wikariusza w naszej parafii rozpoczął ks. Mateusz Danielewicz. Ks. Mateusz święcenia kapłańskie przyjął w maju i jest to jego pierwsza placówka duszpasterska. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki MBLKR, ludzkiej życzliwości i zdrowia.

3. Towarzystwo Seniorów SŁONECZKO oraz Lubaska Rada Seniorów zapraszają X spotkanie z pieśniami patriotycznymi, wojskowymi i ludowymi, które odbędzie się 15 sierpnia (wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP) o 17.00 w ogródku probostwa. Zapisy i wpłaty w tradycyjnych punktach kontaktowych. Szczegóły na plakatach.

4. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w czwartek o 18.30 w kościele.

5. Nabożeństwa różańcowe codziennie o 20.20. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Obliczem Matki Bożej Lubaskiej Królowej Rodzin. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o 15.00.

6. Caritas Archidiecezji Poznańskiej w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów” organizuje akcję zbierania przyborów szkolnych dla dzieci z polskich szkół na Litwie. Dary można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia. Akcja potrwa do 13 sierpnia.

7. W kiosku polecamy prasę religijną.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Stanisław Wicher (l. 84) ze Stajkowa i śp. Czesław Mumot (l. 79) z Goraju. Wieczny odpoczynek…