1. W (dzisiejszy) niedzielny wieczór zapraszamy o 20.00 do kościoła na Nabożeństwo Fatimskie w łączności z Różańcem i Apelem Jasnogórskim. Dzieci prosimy, by przybyły w przebraniu dzieci fatimskich i aniołów.

2. Uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzić będziemy we wtorek, 15 sierpnia. Msze święte w Lubaszu według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Na 11.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego. Nie będzie Mszy świętej w Jędrzejewie.

3. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał we wtorek wiązanki ziół i kwiatów. Dobrowolne ofiary przeznaczamy na cale Caritas. Przed kościołem po nabożeństwach, zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

4. Wspólnie z Towarzystwem Seniorów „Słoneczko” oraz Lubaską Radą Seniorów zapraszamy na X spotkanie z pieśniami patriotycznym, wojskowymi i ludowymi, 15 sierpnia – we wtorek, w ogródku probostwa o 17.00.

5. Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w naszej Parafii jako dzień wdzięczności za dar Nawiedzenia Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej. Z tej też okazji, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00, dokonamy poświęcenia relikwiarium Świętego Jana Pawła II na ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej. Poświęcenia dokona Ks. Prałat Senior Jan Majchrzak – Dziekan Domu Księży Emerytów w Poznaniu.

6. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym zapraszamy na spotkanie organizacyjne Rady Parafialne, liderów grup parafialnych oraz sołtysów naszych wiosek w czwartek o 18.30 do Gościńca.

7. Polecamy prasę religijną. Ze stolików można zabrać ulotki z programem tegorocznych uroczystości odpustowych.

8. W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana śp. Irena Słodowa (l. 74) i śp. Irena Kamińska (l. 65) z Lubasza. Wieczny odpoczynek…