1. Od dzisiejszej niedzieli pragniemy publicznie oddawać cześć Świętemu Janowi Pawłowi II, w znaku Jego relikwii, umieszczonymi na ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej. Relikwiarium powstało z dawnego tabernakulum, które zostało odnowione i przystosowane do przechowywania i czci relikwii Największego z rodu Polaków. Za wykonane prace adaptacyjne i złotnicze dziękujemy szczególnie Panu Grzegorzowi. Niech modlitwa, przez wstawiennictwo Święto Jana Pawła II, przyniesie błogosławione owoce oraz przybliży nas do Boga i Jego Matki. Poświęcenia nowego relikwiarium dokona ks. Prałat Jan Majchrzak podczas Mszy świętej o 16.00.

2. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w czwartek o 18.30 w kościele.

3. Uroczystość NMP Częstochowskiej obchodzić będziemy w najbliższą sobotę.

4. Razem z Urzędem Gminy zapraszamy na Dożynki Gminno – Parafialne. Uroczystości rozpocznie Msza święta dziękczynna za zbiory w przyszłą niedzielę, 27 sierpnia o 14.00.

5. Polecamy prasę religijną. Ze stolików można zabrać ulotki z programem tegorocznych uroczystości odpustowych.

6. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Tadeusz Graj (l. 65) z Kruteczka. Wieczny odpoczynek…