1. W dniu dzisiejszym uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, rozpoczynamy Nowy Rok kalendarzowy. Jest to zarazem dzień modlitw o pokój na świecie.

2. Trwają odwiedziny kolędowe. Plan kolędy został wyłożony na kartkach znajdujących się za ławkami pod chórem oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce Kolęda. Prosimy o zabranie wyłożonego programu i zapoznanie się z nim.  W roku bieżącym kolęduje dwóch kapłanów: ks. Proboszcz i ks. Wikariusz. Stąd odwiedziny duszpasterskie będą miały miejsce w około 70% rodzin. Tegoroczne ofiary składane podczas odwiedzin duszpasterskich przeznaczymy na budowę domu parafialnego i pielgrzyma. Proszę, aby po Mszy św. w kościele pozostały osoby, które w tym tygodniu będą miały kolędę.

3. W okresie kolędowym od 2 stycznia do 1 lutego w poniedziałki, wtorki, czwartki  i piątki będziemy sprawować Msze św. także o 7.00. Porządek Mszy św. wieczornych pozostanie bez zmian.

4. Biuro parafialne w tym tygodniu  będzie czynne w poniedziałek od 8.30 do 10.00 a w pozostałe dni po wieczornych Eucharystiach.

5. W pierwszy wtorek miesiąca na Eucharystię o 18.00 zapraszamy członków wspólnoty Żywego Różańca.

6. Nowenna do MBLKR w środę o 9.00 i 18.00.

7. W środę przypada 4 dzień miesiąca i różaniec nieustający w intencji Ojczyzny.

8. W pierwszy czwartek miesiąca od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

9. Zebranie Redakcji „Z Krasnego Wzgórza” w czwartek o 19.00.

10. W piątek w uroczystość Objawienia  Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Przed Eucharystiami możliwość nabycia kadzidła i kredy. W tym dniu po raz pierwszy w Lubaszu będzie miał miejsce Orszak Trzech Króli. Rozpoczniemy go o 14.00. Zgromadzimy się przy budynku Urzędu Gminy i stamtąd przejdziemy do naszego sanktuarium. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Zachęcamy do jakieś zewnętrznej formy znaku udziału w takim orszaku. Może to być choćby korona na głowie.

11. W pierwszą sobotę miesiąca o 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

12. Za tydzień w niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu kończy się okres Narodzenia Pańskiego.

13. W II niedzielę stycznia będziemy modlić się za naszych dobrodziejów, tych, którzy troszczą się o dobra duchowe i materialne naszej parafii i sanktuarium. Składka inwestycyjna na potrzeby lubaskiej świątyni.

14. Parafialny Zespół Caritas dziękuje Dyrektorowi, Pedagogom, Opiekunowi Samorządu Uczniowskiego i Uczniom z Technikum Leśnego w Goraju za wsparcie finansowe w kwocie 1441 zł.

15. „Przewodnik Katolicki”, modlitewniki i rozważania różańcowe, a także obrazy i medaliki MB  do nabycia w kiosku parafialnym.

ks. Andrzej Magdziarz – proboszcz