1. Dziś Słowo Boże głosi nasz Gość – Kleryk Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Na jego ręce, wychodząc z kościoła, możemy złożyć ofiary na Seminarium.

2. Na ostatnie nabożeństwa różańcowe zapraszamy wszystkich w niedzielę o 15.30 oraz w poniedziałek, wtorek i środę o 17.30. Dzieci ostatni raz zapraszamy na spotkanie różańcowe we wtorek o 16.30.

3. Podczas Nowenny w środę o 18.00 modlić się będziemy także w intencjach pielgrzymów do Torunia.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w środowy wieczór na Nowennę i Mszę św. o 18.00. Po nabożeństwie wyruszymy w „Korowodzie Wszystkich Świętych” do auli w Zespole Szkół „Edukacja Lubasz”, gdzie zakończymy spotkanie agapą. Zachęcamy, dzieci do przebrania się za ulubionego świętego, zabranie ze sobą dzwonków lub gwizdków na przemarsz, rodziców prosimy o pieczywo na wspólny stół.

5. W najbliższą środę, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o 7.30, 9.30, 11.30 i 14.00. Po ostatniej Mszy św. o 14.00, którą odprawimy w intencji wszystkich zmarłych pochowanych na lubaskim cmentarzu udamy się w procesji żałobnej na nasze cmentarze. Podczas procesji, przy wejściach, ministranci zbierać będą ofiary na utrzymanie cmentarza.

6. Na Różaniec za zmarłych i Apel Jasnogórski zapraszamy 1 listopada o 20.30 na nowy cmentarz pod krzyż.

7. Od czwartku, godz. 12.00 do piątku godz. 24.00 we wszystkich kościołach i kaplicach ci, którzy prawnie z nich korzystają mogą uzyskać odpust zupełny, (który wolno ofiarować tylko w jednym z w/w terminów, tylko raz i tylko za jednego zmarłego, jeżeli pobożnie nawiedzą ww. dom Boży i równocześnie zmówią: Ojcze naszWierzę w Boga). Każdego dnia od 1 do 8 XI można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i równocześnie zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych.

8. W piątek Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele o 10.00, 17.00 i 18.00. Bezpośrednio po Mszy św. o 18.00 odmówimy różaniec za zmarłych z ostatniego roku. Szczególnie na tę modlitwę zapraszamy rodziny i bliskich zmarłych.

9. Na wymienianki - modlitwy za zmarłych zapraszamy od soboty - codziennie o 17.45. Prośby o modlitwę – wymienianki – można składać w zakrystii (zwłaszcza jednorazowe) oraz w biurze w godzinach przyjęć (jednorazowe i półroczne).

10. W najbliższym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w środę od 17.00 dla wszystkich, dla kandydatów do bierzmowania, młodzieży i dzieci okazja do spowiedzi św. w piątek od 16.00.

11. Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum oraz VII i VIII szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. i różaniec w piątek o 18.00. Po modlitwie uczniowie klas VII będą mogli odebrać karty przygotowań.

12. Ks. Robert odwiedzi chorych, tak jak przed miesiącem w sobotę, 3 listopada od 8.30.

13. Za tydzień, przed kościołem będzie można nabywać „Ewangeliarz na rok 2019” – książkę z tekstem Ewangelii na każdy dzień roku i ciekawymi rozważaniami.

14. Polecamy prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” jako dodatek bezpłatny modlitewnik „5 minut z Bogiem”. Jest też dostępny nowy numer „Z Krasnego Wzgórza”.