1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
2. Od środy – Popielcem – inaugurujemy okres Wielkiego Postu. Msze św. w Popielec o 9.00, 11.00, 17.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem, w środę popielcową, zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, dla dorosłych i młodzieży o 18.30. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 15.15 (po Koronce do Miłosierdzia Bożego), kazania pasyjne będzie głosił ks. Jakub Drosik – wikariusz z parafii pw. Św. Marii Magdaleny z Czarnkowa.
4. Intencje mszalne na II półrocze 2019 roku można rezerwować w biurze od poniedziałku, 4 marca, w godzinach przyjęć.
5. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. W Jędrzejewie okazja do spowiedzi św. od 16.30, Msza św. o 17.00 (z posypaniem popiołem).
6. Wszystkie chętne dzieci zapraszamy na pierwsze spotkanie Dzieci Maryi: na probostwie o 15.30. Poprowadzą te spotkania s. Natalia i ks. Robert.
7. Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjów oraz VIII szkół podstawowych zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o 18.30 i po niej na krótkie spotkanie w kościele.
8. Za tydzień składka gospodarcza.
9. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do podjęcia 33 dniowego przygotowania i złożenia aktu zawierzenia Matce Bożej. Osoby, które chcą się tego podjąć, prosimy o kontakt w zakrystii. Rozpoczęlibyśmy 11 marca.
10. Polecamy prasę religijną. Jest jeszcze dostępny najnowszy numer parafialnego miesięcznika „Z Krasnego Wzgórza”.
11. W piątek odbył się pogrzeb śp. Stefanii Graj (l. 92) z Goraja. Wieczny odpoczynek…