1. Nabożeństwo Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele Wielkiego Postu o 15.15, po Koronce do Miłosierdzia Bożego.
2. Rodziców dzieci I komunijnych zapraszamy na konferencję w poniedziałek o 18.30 na probostwo. Spowiedź dzieci I Komunijnych w sobotę o 9.00.
3. Spotkanie Dzieci Maryi w piątek o 15.30 na probostwie.
4. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątek. Tym razem Drogę Krzyżową odprawimy na ulicach Lubasza. Wszystkich bardzo zapraszamy.
5. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 18.30 w kościele.
6. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. święcimy palmy, liturgię o 11.30 rozpoczniemy przy Ołtarzu Koronacyjnym, a po odczytaniu ewangelii i poświęceniu palm, udamy się w procesji do kościoła na Mszę św.
7. Spowiedź św. wielkanocna z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 13 kwietnia. Będziemy spowiadać przed południem od 10.30 do 12.00 i po południu: od 15.30 do 17.00 oraz od 19.00 do 20.00.
8. W najbliższym tygodniu całodzienne spowiedzi wielkanocne we wtorek w Boruszynie, w środę w Połajewie, w czwartek – w Kruszewie, Gębicach i Hucie, w piątek w Ryczywole.
9. Informacja dla osób, które podjęły 33 dniowy akt zawierzenia: w piątek o 15.00, po  Koronce okazja do spowiedzi św. W sobotę Akt Zawierzenia. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 a po niej uroczysty Akt Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi. Prosimy o zapisanie własnoręcznie na kartce całego Aktu Zawierzenia.
10. Parafia organizuje wyjazd na uroczystości powitania Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji w Poznaniu, w sobotę, 18 maja. Koszt 20 zł. Zapisy w biurze i zakrystii z wpłatą. Konieczny przy zapisie PESEL.
11. Przypominamy o konkursie dla dzieci na najpiękniejszą palmę, który zostanie rozstrzygnięty za tydzień podczas Mszy św. o 11.30.
12. Dziękujemy za ofiary składane na Daninę Diecezjalną, potrzeby parafii i na kwiaty do Grobu Pańskiego.
13. Udało się rozwiązać „Prima aprilisowy” problem z wodą święconą. Święconka odbędzie się w Wielką Sobotę – tradycyjnie. Prosimy sołtysów poszczególnych wsi o zgłoszenie punktów, gdzie ma przybyć kapłan poświęcić pokarmy.
15. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Bilski (l. 74) z Nowiny oraz śp. Bogdan Grześ (l. 75) ze Stajkowa. Wieczny odpoczynek...