1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o 20.30.

2. Trwają dni oktawy po uroczystości Bożego Ciała. W poniedziałek, wtorek i czwartek Mszę św. o 18.00 rozpoczną nieszpory – wieczorna modlitwa Kościoła, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. W środę w miejsce nieszporów nowenna do Matki Bożej Lubaskiej Królowej Rodzin. W czwartek, na zakończenie oktawy odprawimy procesję do czterech ołtarzy wewnątrz kościoła, na koniec obejdziemy ostatni raz świątynię z Najświętszym Sakramentem. Po liturgii w czwartek poświęcenie pierwocin ziół i kwiatów.

3. Po liturgii w czwartek, w kościele, katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.

4. Biuro parafialne czynne będzie w czwartek, 15 minut po zakończeniu liturgii, przez pół godziny.

5. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w piątek. W kościele Msza św. o 17.00. Na uroczystą liturgię pod figurą Serca Pana Jezusa na ulicy Wiejskiej zapraszamy w piątek o 18.00. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo czerwcowe śpiewając litanię.

6. Koncert z cyklu „Nadnoteckie belcanto” odbędzie się w naszym sanktuarium w piątek o 21.00. Miłośników muzyki zapraszamy w imieniu organizatorów.

7. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła będziemy obchodzić w sobotę. Na Mszę św. zapraszamy szczególnie na 10.00. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

8. Lubaskie Katolickie Towarzystwo Uniwersytetów Ludowych organizuje w dniu 29 czerwca (sobota) pielgrzymkę rowerową na uroczystość odpustową do Gulcza. Wyjazd o 9.30 spod kościoła w Lubaszu.

9. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe za tydzień w sobotę i niedzielę o 20.30.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Honorata Jeżowska (l. 86) z Krucza oraz śp. Zdzisław Stróżyński (l. 67) z Lubasza. Wieczny odpoczynek…