1. Dziś i szczególnie jutro przeżywamy 100 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Módlmy się do naszego Wielkiego Rodaka o ustanie pandemii.

2. Jako pamiątkę dzisiejszej uroczystości pragniemy wszystkich obdarować różańcami – podobnie jak to czynił Święty Jan Paweł II podczas audiencji w Rzymie – zachęcając do wytrwałej modlitwy. Różańce będą rozdawać ministranci przy wyjściu z kościoła a także można je otrzymać w zakrystii.

3. Zapraszamy wszystkich Parafian do przejścia „Szlaku Papieskiego” na naszym placu koronacyjnym. Pod zadaszeniem, na ołtarzu, na ambonie umieszczony jest tekst homilii, jaką w tym miejscu – oczywiście miało to miejsce w Poznaniu w 1997 roku – wygłosił Św. Jan Paweł II.

4. W niedzielny wieczór o 20.00 – pół godziny przed nabożeństwem majowym – zapraszamy do kościoła, aby wspólnie odśpiewać „Barkę” i inne pieśni ulubione przez Karola Wojtyłę.

5. W poniedziałek o 10.00 złoży w Lubaszu wizytę specjalny Gość. Z pobytu zostanie przeprowadzona godzinna transmisja „na żywo” na Facebooku. Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu poprzez Internet zarówno dzieci w ramach katechezy jak i dorosłych. Trasa przejazdu wywieszona jest w gablocie oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy. Mieszkańcy przyległych do trasy przejazdu domów będą mogli zobaczyć Gościa na własne oczy.

6. Nowe przepisy epidemiczne zezwalają na przebywanie jednorazowe w naszej świątyni 80 osób. Nadal obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości pomiędzy osobami.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia od 15.00 do 21.00.

8. Codziennie zapraszamy na Różaniec w południe o 12.00 – z wyjątkiem niedzieli, oraz wieczorem nabożeństwo majowe, o 20.30 w łączności z Apelem Jasnogórskim. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

9. Podczas Mszy świętych, Różańca, Nabożeństwa Majowego i Koronki do Miłosierdzia Bożego okazja do spowiedzi świętej. Po nabożeństwach można przyjąć Komunię świętą.

10. W kiosku można nabyć najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz „Gościa Niedzielnego”.

11. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności śp. Marzena Plich (l. 46) ze Stajkowa i śp. Marianna Czerwińska (l. 85) ze Sławna. Wieczny odpoczynek...