1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres liturgiczny wielkanocny, od jutra wkraczamy w okres zwykły.

2. W poniedziałek święto Maryi – Matki Kościoła. Na uroczystą Mszę św. w intencji rolników i organizacji ludowych zapraszamy o 11.00. W tej samej intencji odmówimy po Mszy św. Różaniec. Zapraszamy wszystkich rolników wraz z rodzinami.

3. Zgodnie z najnowszym dekretem Księdza Arcybiskupa Metropolity z dniem 30 maja przestaje obowiązywać limit uczestników zgromadzeń liturgicznych wewnątrz kościołów – obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką oraz zachowanie bezpiecznego dystansu. Ogólna dyspensa od uczestnictwa w eucharystii obowiązuje ostatnią niedzielę. Czas Komunii św. Wielkanocnej zostaje przedłużony do 14 września.

4. Od dzisiejszej niedzieli ponownie odprawiamy Mszę św. o 10.30 w kaplicy w Jędrzejewie. Nie będzie Mszy św. w I czwartek.

5. Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku o 16.40, w sobotę o 17.40, w niedziele o 15.40.

6. Zbiórka wszystkich ministrantów w środę po nowennie około 19.00.

7. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania codziennie w dni powszednie od 16.00 – zwłaszcza kandydatów do sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla nich w piątek po Mszy św. o 17.00.

8. Odłożona – z okresu przed Wielkanocą – spowiedź św. wielkanocna odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 13 czerwca. Będzie miała miejsce w czasie Misji Świętych, które rozpoczną się 12 czerwca – w piątek po Bożym Ciele i potrwają do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP zostanie odprawiona w sobotę, 7 czerwca o 9.00 – po Mszy św. Różaniec.

10. W dalszym ciągu do chorych udajemy się z posługą sakramentalną tylko na indywidualne wezwania.

11. Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia od 15.00 do 21.00.

12. Codziennie zapraszamy na Różaniec w południe o 12.00 – z wyjątkiem niedzieli, oraz wieczorem Różaniec w intencji o powołania o 20.30 w łączności z Apelem Jasnogórskim. Do modlitwy o powołania zaprasza nas Ksiądz Arcybiskup Metropolita. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00.

13. Do poniedziałku można zwiedzać w naszej świątyni wystawę: „Jan Paweł II w obronie życia człowieka”. Wystawę mogliśmy gościć dzięki uprzejmości stowarzyszenia „Odrodzenie” z Czarnkowa.

14. W zakrystii są do odebrania krzyże, które dzieci przyniosły do kościoła w Wielkim Poście.

15. W kiosku można nabyć najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” z modlitewnikiem „5 minut z Bogiem”, najnowsze wydanie „Z Krasnego Wzgórza” oraz „Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi".