1. W imię Boże, okresem Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Kościelny. Msze św. roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy i zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa uwzględniając bieżące zalecenia epidemiczne. Złożone przez dzieci, do koszyczka przy ołtarzu, serduszka z dobrymi uczynkami, posłużą do losowania figurek i obrazów Matki Bożej, które będą pielgrzymowały po rodzinach naszej parafii.

2. Zapraszamy do 33 dniowego aktu oddania się Matce Bożej według nauki św. Ludwika Marii Grignion de Montford. Osoby chętne niech przybędą na nabożeństwo dziś w niedzielę o 20.00, Różaniec o 20.30.

3. Zachęcamy do zabierania „cudownych medalików” z Niepokalaną NMP oraz do modlitwy według dołączonego wzoru.

4. Jak zwykle w 4 dniu miesiąca (tym razem w piątek) odmawiamy w naszej parafii Nieustający Różaniec.

5. Msza św. o 18.00 we wtorek zostanie odprawiona w intencji Wspólnot Żywego Różańca. Po Mszy św. krótkie spotkanie i rozdanie intencji na rok 2021. Bardzo prosimy, aby na spotkanie przybyła przynajmniej jedna przedstawicielka Róży.

6. W pierwszy czwartek miesiąca, 3 grudnia, adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 i okazja do spowiedzi św. Podobnie w pierwszy piątek. Spowiedź św. także przed każdą Mszą św. oraz podczas Różańca o 20.30.

7. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o 9.00 z różańcem.

8. Nadal zawieszone są odwiedziny comiesięczne u chorych. Kapłan może przybyć do chorego na indywidualne wezwanie.

9. Biuro Parafialne na probostwie podczas pandemii nieczynne. Sprawy intencji, zaświadczeń można załatwiać po Mszach św. w zakrystii, formalności chrzcielne, ślubne i pogrzebowe po telefonicznym umówieniu się z proboszczem.

10. Od dziś „Parafialny Zespół Caritas” rozprowadza świece ”Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, duże - ofiara 15,5 zł, małe - ofiara 7 zł.

11. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej. W parafialnym kiosku przed kościołem do nabycia poświęcone opłatki wigilijne. Do nabycia opłatki także w puncie „Caritas”. Przewodnik - z modlitewnikiem „5 minut z Bogiem”

.Ks. Maciej Grześ - proboszcz