1. Dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

2. W poniedziałek 13 marca:

- przypada 4 rocznica wyboru papieża Franciszka,

- zebranie katechetów po Eucharystii,

- zbiórka dla ministrantów z gimnazjum i starszych także po Mszy św.

3. Serdecznie zapraszamy we wtorek po wieczornej Eucharystii na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.

4. W środę:

- nowenna do MBLKR o 9.00 i 18.00,

- katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania a nie uczęszczającej do gimnazjum w Lubaszu – o 16.30.

5. Rekolekcje dla lubaskiego gimnazjum od środy do piątku. Poprowadzą Siostry ze Wspólnoty Uczennic Krzyża. Prosimy o modlitwę w intencjach rekolekcji.

6. Spotkanie sołtysów miejscowości należących do naszej parafii w czwartek o 10.00 na probostwie.

7. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście:

- droga krzyżowa ze szczególnym udziałem dzieci w piątek o 16.30,  a dla młodzieży i dorosłych o 18.30,

- gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 15.30.

8. Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Stanisław Tokarski, proboszcz z Racotu. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach św. niedzielnych oraz w poniedziałek i wtorek na Eucharystiach o 18.00. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

9. W przyszłą niedzielę podczas Eucharystii o 11.30 poświęcenie książeczek dzieciom kl. III.

10. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią Świętą wielkanocną.

11. Pod chórem zostały wyłożone koperty na daninę diecezjalną, która w tym roku wynosi 1,70 zł od każdego mieszkańca parafii. Daninę możemy złożyć w biurze parafialnym lub na bocznym ołtarzu. Można dołączyć ofiarę na potrzeby sanktuarium i na kwiaty do grobu Pańskiego.

12. Caritas rozprowadza paschaliki na stół wielkanocny. Można nabyć świece  w kaplicy Krzyża Świętego. Ofiara wynosi 7 zł.  W ten sposób wspieramy ubogich, mamy też okazję do jałmużny wielkopostnej.

13. Przy wyjściu z kościoła u służby liturgicznej możemy nabyć kolejny numer czasopisma „Z Krasnego Wzgórza”. W nim m.in. intencje mszalne na marzec, artykuł o budowie parafialnego domu pielgrzyma oraz podsumowanie kolędy. Ofiara za każdy egzemplarz jest dowolna.

14. „Przewodnik Katolicki” oraz dewocjonalia  do nabycia w kiosku parafialnym.

15. Zmarła nasza parafianka śp. Elżbieta Gierszal. l. 92 z Goraja. Msza św. pogrzebowa w czwartek o 8.00. Pogrzeb w Poznaniu. Zmarłą polecajmy Bożemu miłosierdziu.

ks. Andrzej Magdziarz – proboszcz